Meble drewniane
Just another WordPress site

Nowoczesna architektura : Wieża mieszkalna / Meir Lobaton + Kristjan Donaldson

Posted in Uncategorized  by admin
September 2nd, 2019

Meir Lobaton + Kristjan Donaldson niedawno udostępnił swój projekt 36-piętrowej wieży mieszkalnej w Mexico City w Meksyku.
Projekt dotyczył równowagi pomiędzy chęcią życia w rezydencji jednorodzinnej a kosztem ziemi.
Więcej zdjęć i więcej o projekcie po przerwie.
Wieża mieszkalna zapewnia rodzinie luksus mieszkania w budynku mieszkalnym bez rezygnacji z komfortu na podwórku.
Ogrody znajdujące się na każdym poziomie starają się zerwać z dychotomią między ziemią a budynkiem, a co ważniejsze, zapewnić obszar atrakcyjny i funkcjonalny dla członków rodziny.
Każdy plan piętra jest zorganizowany wokół pojedynczego typu mieszkania, który ma powierzchnię 400 metrów kwadratowych z ogrodem o powierzchni około 160 metrów kwadratowych.
Obracając apartamenty o 90 stopni na kolejnych poziomach, ogrody znajdują się nad wspornikowymi sypialniami w mieszkaniu poniżej.
Przesuwane poziome płaszczyzny podłogi zapewniają odpowiednią przestrzeń dla pełnego wzrostu drzew.
To przesunięcie równoważy także zieleń, tworząc mieszankę struktury i natury, zamiast pozwalać jednemu elementowi dominować, a drugiemu czuć się jak po myśli.
Wewnętrzne pomieszczenia mieszkalne są tak zorganizowane, aby w pełni korzystać z ogrodów, co dodaje poczucia otwartości na rezydencje.
Ze względu na zmienne warunki sejsmiczne charakterystyczne dla Mexico City, system głębokich ścian ścinających i kratownic Vierendeel stabilizuje konstrukcję, jednocześnie dostosowując plany wirujących podłóg.
TORRE CUAJIMALPA: Lokalizacja: Mexico City, Meksyk Program: trzydziestopięciopiętrowa wieża mieszkalna Powierzchnia: 25 000 metrów kwadratowych.
Projektant / architekt: MEIR LOBATON CORONA + KRISTJAN DONALDSON Współpracownicy: Javier Sepulveda Konsultanci: Garcia Jarque Ingenieros, SC., Buro Happold Consulting Engineers Data PC: lipiec 2008.
Marzec 2009 przewidywany rok zakończenia: grudzień 2011 r.
Status projektu: Design Development / Construction Documents witryna firmy: www.meirlobaton.com www.kristjandonaldson.com renders: a-04 studio digital
[więcej w: bricoman warszawa wilanów, dziennikus, warunki przyłączenia do sieci gazowej ]

Tags: , ,

Komantarze do artykulu sa obecnie zamkniete, popros administratora strony o ich otwarcie jesli chcesz wziasc udzial w dyskusji pod artykulem. Kontakt do administracji w zakladce kontakt.(Mozliwe jest rowniez przeslanie propozycji tematow ktore mozemy uwzglednic w nastepnych naszych artykulach, bedziemy wdzieczni za wasze cenne sugestie i postaramy sie je wykorzystac przy kolejnych wpisach.)

Powiązane tematy z artykułem: bricoman warszawa wilanów dziennikus warunki przyłączenia do sieci gazowej