Meble drewniane
Just another WordPress site

Architektura: Biennale w Wenecji 2012: ODonnell + Tuomey

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Nico Saieh Vessel to specyficzna dla witryny reakcja na temat Common Ground.
drewniana konstrukcja, złożona z ułożonych w stos desek, która pracuje w rozmowie z warstwową ceglaną konstrukcją Arsenale.
Irlandzcy architekci O.
Donnell + Tuomey stworzyli kontemplacyjną przestrzeń, wydrążoną z ciał stałych, która jest jednocześnie lekkim lejem, komorą latarni i przejściem.
Inspiracją dla projektu jest irlandzki poeta Seamus Heaney.
The Annals Say.
oraz fragment z Piekła Dantego, z których oba wykorzystują trzeźwe obrazy marynarzy i przemysłu stoczniowego w kontekście głębokiej duchowej dyskusji.
Dla architektów Sheila O.
Donnell i John Tuomey, pokrewieństwo literackie i artystyczne ma kluczowe znaczenie dla ich praktyki.
architektura jest inspirowana przez innych architektów, artystów, poetów i wykonawców.
dla statku, oprócz zapamiętywania inspirujących prac i refleksji nad projektami realizowanymi równolegle do ich zadań, O.
Donnell + Tuomey zaprosili praktyków – w tym Joseph Walsh Studio, Williamsa i Tsiena i Petera Saltera – do wniesienia wkładu w instalację.
.
Nico Saieh Podążając za inspiracjami literackimi, Statek wykorzystuje proste materiały i tradycyjne techniki, aby stworzyć świętą, przypominającą świątynię przestrzeń.
Praca wykorzystuje również historyczne powiązanie między drewnem i cegłami, uosabiające jego weneckie otoczenie.
Obydwa materiały mają bloczki intymne – odlewane są z formy, każda specjalna cegła musi być ręcznie wyrzucana z własnej drewnianej obudowy; bryły gliny wykopywane są z dna lasu i als archaicznej konstrukcji, niewiele się zmieniły, odkąd stoczniowcy zbudowali swoje statki między ceglanymi kolumnami historycznego Arsenale.
.
Nico Saieh.
Nico Saieh
[patrz też: okucia maco, bsrzepin, obliczanie momentu bezwładności ]

Tags: , ,

Komantarze do artykulu sa obecnie zamkniete, popros administratora strony o ich otwarcie jesli chcesz wziasc udzial w dyskusji pod artykulem. Kontakt do administracji w zakladce kontakt.(Mozliwe jest rowniez przeslanie propozycji tematow ktore mozemy uwzglednic w nastepnych naszych artykulach, bedziemy wdzieczni za wasze cenne sugestie i postaramy sie je wykorzystac przy kolejnych wpisach.)

Powiązane tematy z artykułem: bsrzepin obliczanie momentu bezwładności okucia maco