Meble drewniane
Just another WordPress site

Architektura i nowoczesne budownictwo – Danish Pavilion for Shanghai / 3XN Architects

Posted in Uncategorized  by admin
September 4th, 2019

Architekci 3XN.
propozycja duńskiego pawilonu na wystawę w Szanghaju w 2010 r.
wykorzystuje flagę narodową do stworzenia dynamicznego środowiska przestrzennego.
Okno wystawowe to zaproszenie, które mówi: Witaj wewnątrz małego kawałka Danii.
A w 2010 roku, w dobie globalizacji, ważne jest, aby dodać: Witamy w Danii, która jest częścią świata ,.
stwierdzili architekci.
Konkurs na pawilon został przyznany zespołowi BIG, o czym pisaliśmy wcześniej.
Więcej o pawilonie po przerwie.
Nawet z daleka pawilon o powierzchni 3000 mkw, zbudowany z czerwonych i białych prostokątów, można łatwo rozpoznać po Duńczykach.
Po zbliżeniu się, budynek jest rozumiany jako nie tylko ubrany w kolory kraju, ale także jako trójwymiarowa wersja flagi.
Cztery czerwone prostokątne pola tworzą osiem bloków, a biały tworzy otwartą przestrzeń w środku, gdzie użytkownicy mogą oglądać wystawy.
Wejścia i wyjścia są podkreślone przez nieznaczne przesunięcie płaszczyzn geometrycznych, które zapewniają również schronienie przed deszczem i cieniem w słoneczne dni.
Koncepcyjne myślenie o pawilonie sprawiło, że architekci skupili się na czterech obszarach używanych do globalnego rynku w kraju: Dania jako odpowiedzialna i zrównoważona, z naciskiem na wysoką jakość, eksperymentalną i odważną oraz charakteryzuje się świadomością ekologiczną, prostotą i wydajnością.
Każda cecha otrzymuje swój własny prostokąt, dzięki czemu cechy odzwierciedlają się nie tylko w poszczególnych formach, ale także w samym pawilonie.
Zdjęcie dzięki uprzejmości 3XN.
Jak widać na designboom.
Adres: Szanghaj, Chiny Klient: Duńskie Ministerstwo Spraw Gospodarczych i Handlowych Powierzchnia: 3 000 m2 Zespół 3XN: Kim Herforth Nielsen, Jan Ammundsen, Stig Vesterager Gothelf, Rasmus Hjortsh.
J, Mans Nijkamp, Ulrich Pohl, Majbritt Lerche Madsen, Stephen Clarke , Berglind Elfudottir, Christian Bundegaard, Bodil Nordström, Christina Melholt Brogaard
[przypisy: pałac rucellai, korkuć elbląg, wełna mineralna isover ]

Tags: , ,

Komantarze do artykulu sa obecnie zamkniete, popros administratora strony o ich otwarcie jesli chcesz wziasc udzial w dyskusji pod artykulem. Kontakt do administracji w zakladce kontakt.(Mozliwe jest rowniez przeslanie propozycji tematow ktore mozemy uwzglednic w nastepnych naszych artykulach, bedziemy wdzieczni za wasze cenne sugestie i postaramy sie je wykorzystac przy kolejnych wpisach.)

Powiązane tematy z artykułem: korkuć elbląg pałac rucellai wełna mineralna isover