Meble drewniane
Just another WordPress site

Architektura i nowoczesne budownictwo – Nowy punkt orientacyjny OMA dla Shenzhen: konkurs Crystal Island

Posted in Uncategorized  by admin
September 3rd, 2019

Shenzhen Crystal Island @ OMA / Ole Scheeren Shenzhen jest jednym z najbardziej aktywnych miast w Chinach i został niedawno powołany.
City of Design.
przez UNESCO (2008).
Ostatnie zawody na Crystal Island, zlokalizowane w centrum miasta, zakładają Shenzhen Creative Center, ikoniczny projekt przed ratuszem.
Projekt, wygrany przez OMA we współpracy z chińską firmą Urbanus, obejmuje główne nowe centrum kulturalne, węzeł komunikacyjny i punkt orientacyjny.
Shenzhen Creative Center korzysta z tak centralnej lokalizacji i dzieli program na 20-hektarowy krajobraz parków i ogrodów, na których powstają skupiska pawilonów i małych budynków.
tworzenie systemu mikro-miejskiego, który obejmuje budynki dla administracji wzornictwa, centrum turystycznego, budynków przeznaczonych do sprzedaży detalicznej i expo oraz kampusu projektowego.
Obejmuje również dużą otwartą przestrzeń, Ceremonial Plaza.
Wszystkie te budynki i otwarte przestrzenie są połączone za pomocą podwyższonego systemu pieszego Łącznik pierścieniowy , który łączy się również z istniejącymi i przyszłymi stacjami kolejowymi i podziemnymi.
W centrum tego okrągłego projektu sferyczna pustka staje się punktem orientacyjnym miasta: oko Shenzhen.
Dezagregacja programu na takim aktywnym obszarze ma potencjał, by połączyć przemysł kreatywny z pozostałymi aktywnościami miasta, wzmacniając wielość, przenikalność i otwartość na twórczą działalność.
Współpraca OMA i Urbanus w ramach projektu obejmuje młodych Ole Scheeren i Rem Koolhaas oraz partnera Urbanusa Menga Yana, z zespołem kierowanym przez OMA Associates Dongmei Yao i Anu Leinonena.
Po przerwie schematyczny model relacji programu i inny rendering.
Shenzhen Crystal Island @ OMA / Ole Scheeren Shenzhen Crystal Island @ OMA / Ole Scheeren
[podobne: bricoman warszawa wilanów, okucia maco, centralne pomieszczenie w domu rzymskim ]

Tags: , ,

Komantarze do artykulu sa obecnie zamkniete, popros administratora strony o ich otwarcie jesli chcesz wziasc udzial w dyskusji pod artykulem. Kontakt do administracji w zakladce kontakt.(Mozliwe jest rowniez przeslanie propozycji tematow ktore mozemy uwzglednic w nastepnych naszych artykulach, bedziemy wdzieczni za wasze cenne sugestie i postaramy sie je wykorzystac przy kolejnych wpisach.)

Powiązane tematy z artykułem: bricoman warszawa wilanów centralne pomieszczenie w domu rzymskim okucia maco