Meble drewniane
Just another WordPress site

Budownictwo i architektura : Laboratorium Datagrove / Future Cities

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Peter Prato Projekt: Jason Kelly Johnson i Nataly Gattegno w zespole Future Cities Lab: Ripon DeLeon (prowadzący), Osma Dossani, Jonathan Izen, asystent Davida Spittlera.
Klient: ZERO1, Publiczny program artystyczny w San Jose, National Endowment for the Arts Consultant: Elliot Larson stworzył trendy na Twitterze [link xml].
Technologia: Moduł Text to Speech TextSpeak, Arduino Mega i Uno, WiFly Shield firmy Sparkfun, Verizon Mifi, panele LCD firmy Sparkfun, diody LED Superbrightleds.com, czujniki podczerwieni firmy Sharp Photography: Peter Prato.
Peter Prato Datagrove korzysta z informacji pochodzących z miejskiego środowiska.
Ujawnia niewidzialne dane i zjawiska atmosferyczne w zmienne natężenia światła i dźwięku.
Zapewnia schronienie i miejsce spokoju, aby kontemplować strumienie danych ze źródeł bliskich i dalekich.
Luminescencyjne włókna gaju delikatnie kołyszą się z wiatrem i reagują na bliskość gości cichymi, szepczącymi falami dźwiękowymi.
Datagrove to tajemnicza i medytacyjna przestrzeń wpleciona w bogatą tkaninę dzielnicy South First Street w San Jose i zagnieżdżona na dziedzińcu historycznego Kalifornijskiego Teatru.
Gdy dryfuje się głębiej, gaj stopniowo odsłania płynące wzory w kadencji z transmisjami danych zarówno losowymi, jak i znaczącymi.
Datagrove został wyprodukowany przy użyciu zaawansowanych cyfrowych technik wytwarzania i łączy w sobie szereg niestandardowych urządzeń elektronicznych, w tym czujniki, moduły konwersji tekstu na mowę, diody LED i LCDS.
Instalacja jest w stanie wykrywać i reagować na ludzi znajdujących się w bezpośredniej bliskości.
Gromadzi lokalne kanały RSS z San Jose i szepcze je przez głośniki i wyświetlacze LCD wplecione w Datagrove.
Działa jako media społecznościowe – szepcząca ściana.
które wykorzystują dane, które normalnie są zagnieżdżane i ukrywane w smartfonach, i wzmacniają ten dyskurs w sferze publicznej.
Cały projekt, wykonanie i inżynieria zostały ukończone przez Future Cities Lab ..
[patrz też: dziennikus, tynki gipsowe czy cementowo wapienne, bricoman warszawa wilanów ]

Tags: , ,

Komantarze do artykulu sa obecnie zamkniete, popros administratora strony o ich otwarcie jesli chcesz wziasc udzial w dyskusji pod artykulem. Kontakt do administracji w zakladce kontakt.(Mozliwe jest rowniez przeslanie propozycji tematow ktore mozemy uwzglednic w nastepnych naszych artykulach, bedziemy wdzieczni za wasze cenne sugestie i postaramy sie je wykorzystac przy kolejnych wpisach.)

Powiązane tematy z artykułem: bricoman warszawa wilanów dziennikus tynki gipsowe czy cementowo wapienne