Meble drewniane
Just another WordPress site

Budownictwo i architektura : Zaprojektuj: Konkurs Shelter, pamiętający ducha Franka Lloyda Wrighta

Posted in Uncategorized  by admin
September 5th, 2019

W tym roku obchodzimy nie tylko 142 urodziny Franka Lloyda Wrighta, ale także 50 lat Guggenheima, jednego z jego mistrzowskich dzieł (zakończonego w roku, w którym zmarł).
Daty te są nie tylko upamiętnione zestawami i wystawami Lego, ale także bardzo interesującą konkurencją organizowaną przez Muzeum Guggenheima i Google Sketchup.
Ciekawą częścią konkursu Design It: Shelter jest to, że zaprasza ludzi z całego świata, aby zrobili dokładnie to, co Wright uczynił swoich uczniów w Taliesin: Jeśli chcesz studiować, aby być architektem Wright, musisz zaprojektować i zbudować schronienie na pustyni poza Phoenix w Arizonie.
Potem musieliście żyć i uczyć się w nim, tak jak to było przez ostatnie siedem dekad (więcej można zobaczyć na wystawie Ucz się przez robieniu ).
Konkurs zachęca ludzi do zaprojektowania małej struktury, w której ktoś mógłby spać i pracować.
Twoje schronienie powinno zostać stworzone dla określonej witryny w dowolnym miejscu na świecie i geograficznie zlokalizowanej w Google Earth.
Powinien również być zgodny z ograniczeniami rozmiaru i nie może obejmować bieżącej wody, gazu ani elektryczności.
Następnie należy go przesłać do Galerii 3D Google, zgodnie z opisem na filmie (więcej informacji na temat wprowadzania tutaj).
Możesz złożyć swoje schronienie do 23 sierpnia.
Po tym studenci Taliesin wybierze 10 schronisk dla nagrody People s Choice, a jury wybierze schronienie dla Nagrody Jurija.
Możesz przeczytać więcej na temat nagrody i jury tutaj.
Podoba mi się, że ta konkurencja nie jest skierowana wyłącznie do architektów, ale do każdego, kto ma dobry pomysł na schronienie.
Jako Frank Lloyd Wright nie potrzebujesz formalnego szkolenia architektonicznego, tylko dobry pomysł i długopis.
Lub w tym przypadku narzędzie do modelowania 3D łatwe i mocne jak długopis.
Bonus: Architektura dla ludzkości zdecydowała się na.
Hackowanie.
konkurencji, dodając do niej element społeczny: Nagrodę Celową.
Zamiast projektować swoje schronienie w dowolnym miejscu, zrób to dla konkretnej społeczności, która może wykorzystać Twój projekt, aby poprawić swój standard życia.
Po przesłaniu zgłoszenia do Galerii 3D Google prześlij je do Open Architecture Network, postępując zgodnie z tymi wytycznymi, a otrzymasz nagrodę Purpose Prize (Moleskine Folio o wartości 500 USD + 10th Anniversary AFH).
Ale najważniejsze, będziesz pomagać społeczności ze swoimi umiejętnościami projektowymi, nawet jeśli nie otrzymasz nagrody.
[patrz też: bsrzepin, bricoman wilanow, tynki gipsowe czy cementowo wapienne ]

Tags: , ,

Komantarze do artykulu sa obecnie zamkniete, popros administratora strony o ich otwarcie jesli chcesz wziasc udzial w dyskusji pod artykulem. Kontakt do administracji w zakladce kontakt.(Mozliwe jest rowniez przeslanie propozycji tematow ktore mozemy uwzglednic w nastepnych naszych artykulach, bedziemy wdzieczni za wasze cenne sugestie i postaramy sie je wykorzystac przy kolejnych wpisach.)

Powiązane tematy z artykułem: bricoman wilanow bsrzepin tynki gipsowe czy cementowo wapienne