Meble drewniane
Just another WordPress site

Budownictwo wczoraj i dzis : Daniel Libeskind projektuje prefabrykaty

Posted in Uncategorized  by admin
September 2nd, 2019

Ostatni projekt Daniela Libeskinda, seria charakterystycznych prefabrykowanych domów, to drastyczna zmiana w stosunku do jego zwykłych prowizji.
Chociaż mniejszy projekt (5.500 stóp kwadratowych), rezydencja zdecydowanie mówi językiem projektowania z drastycznymi kątami, silną geometrią i płynnymi przejściami między przestrzeniami.
W tym ciągle rosnącym wieku prefabrykacji, wille Libeskinda będą mogły zostać wysłane do niemal dowolnego miejsca na świecie w ciągu kilku miesięcy i zostaną zebrane na miejscu przez zespół ekspertów w ciągu kilku tygodni.
Więcej o projekcie po przerwie.
Naprawdę po raz pierwszy podjąłem kwestię robienia czegoś, co jest ograniczoną edycją artystyczną nowej przestrzeni, nowego sposobu życia. Robiłem wszystko odwrotnie w mojej karierze.
Większość ludzi zaczyna od małych projektów i projektuje muzeum.
Zacząłem od muzeum.
Libeskind skomentował.
Wykonane z najwyższej jakości materiałów przestrzeń życiowa spełnia najwyższe standardy w zakresie wzornictwa, kunsztu i zrównoważonego rozwoju.
Zewnętrzna fasada willi jest pokryta tym samym cieniem z szwem stojącym, co Muzeum Żydowskie Libeskinda w Berlinie.
Cynk, który jest przymocowany do drewnianej ramy domu, zapewnia solarny system grzewczy.
Energia elektryczna wytwarzana jest z cienkiej warstwy fotowoltaicznej, a woda deszczowa zbierana jest z dachu w celu zastosowania w systemie nawadniania ogrodu.
Willa została sklasyfikowana jako struktura niskoenergetyczna, ponieważ z powodzeniem spełnia trudne standardy energooszczędności niemieckiego kodu KfW40, który wskazuje na zużycie energii cieplnej mniejsze niż 40 kWh / m.
Libeskind przywiązuje szczególną wagę do stworzenia wysoce zrównoważonego podmiotu bez poświęcania ogólnego projektu projektu.
Chociaż zewnętrzna strona jest mocna, wnętrze oferuje bardziej miękką i komfortową atmosferę z asymetrycznym planem.
Po wejściu do sali głównej podkreślono geometryczną przestrzeń i oferuje niezakłócony widok na ogrody.
Okna o pełnej wysokości nadal zalewają wnętrza światłem słonecznym i tworzą przezroczyste otoczenie.
Rzeźbiarska przestrzeń mieszkalna z pewnością nie jest konwencjonalnym budynkiem, ani konwencjonalnym projektem prefabrykowanym, ponieważ stanowi wyzwanie dla tradycyjnych.
Chociaż willa została zaprojektowana jako prefabrykowana rezydencja, zawiera kilka niestandardowych funkcji i zajmie jej kilka miesięcy.
Oferując regionalną wyłączność, zapobiegnie się pędowi tworzenia dzielnic prefabrykatów Libeskind.
Aby przeczytać więcej o serii sygnatur.
Jak widać na treehugger.
Willa .
Libeskind Signature Series Completion: 2009 Klient: proportion GmbH Dane techniczne: Powierzchnia budynku: 515 m2 Budowa budynku: 26m x 22m, maksymalna wysokość 11m Szczegóły budynku: Przestronny układ pomieszczeń z wielką salą centralną, 4 sypialnie, pokój rodzinny, kilka kąpieli i toalety, pomieszczenia biurowe i wielofunkcyjne w piwnicy Struktura: Konstrukcja z drewnianą ramą z maksymalną izolacją cieplną i redukcją hałasu Inżynier: Martin Augenstein, Werner Zuber Inżynierowie budowlani: Hans-Dieter Hammer, Roland Jockel Consulting Architekt: Achim Dannenberg Image Kredyty: Screen ID: Obrazy 2-7, SDL: Obrazy 1, 8-11
[hasła pokrewne: grunt rodzimy, nowiny jeleniogórskie, komin przemysłowy ]

Tags: , ,

Komantarze do artykulu sa obecnie zamkniete, popros administratora strony o ich otwarcie jesli chcesz wziasc udzial w dyskusji pod artykulem. Kontakt do administracji w zakladce kontakt.(Mozliwe jest rowniez przeslanie propozycji tematow ktore mozemy uwzglednic w nastepnych naszych artykulach, bedziemy wdzieczni za wasze cenne sugestie i postaramy sie je wykorzystac przy kolejnych wpisach.)

Powiązane tematy z artykułem: grunt rodzimy komin przemysłowy nowiny jeleniogórskie