Meble drewniane
Just another WordPress site

Budownictwo wczoraj i dzis : Konkurs Windy ThyssenKrupp / RSVP

Posted in Uncategorized  by admin
September 4th, 2019

Nasi przyjaciele z RSVP Architekci właśnie udostępnili nam swoją propozycję konkursu ThyssenKrupp Elevator w Za.
Abeel Park w Dubaju.
Wieża zdaje się przemieniać z wody i powietrza, tworząc strukturę, która działa jako pomnik w ciągu dnia, a ikona w nocy.
Więcej zdjęć i dalszy opis projektu po przerwie.
Architekci wyjaśnili: Ogólna forma ewoluuje z muszli lub kształtu ostrygi, która ciągle skręca ku niebu, tak jakby siły wody i wiatru współpracowały w tej architektonicznej metamorfozie, gdzie pionowy element usuwa perłę z ostrygi i umieszcza go wysoko nad ziemią jako cenny przedmiot, który należy kontemplować i zająć, koniec podróży, w którym można wreszcie kontemplować widok całego miasta.
Programowo budynek jest zaaranżowany z salami konferencyjnymi i biblioteką dla dzieci w niższych sekcjach i podniesioną restauracją w kierunku szczytu.
Podczas gdy Dubaj słynie z pozyskiwania ziemi z oceanu, tutaj teren jest zalewany, aby stworzyć park wokół jeziora i akwarium, które jest częścią głównego obiegu projektu.
Wieża skrętna o wysokości 170 m jest podparta ukośną stalową siatką.
Ze względu na formę, wieża jest różnie postrzegana w zależności od widzów.
perspektywiczny.
W ciągu dnia niebo staje się integralną częścią fasady, a nocą jest oświetlane jak.
Imponująca i dynamiczna latarnia morska.
reprezentowanie rozpędu i aspiracji Dubaju.
Winda panoramiczna staje się kluczowym elementem procesji w górę, gdzie niebo stale zapewnia tło, a wiatr może swobodnie przepływać przez konstrukcję.
[przypisy: warunki przyłączenia do sieci gazowej, centralne pomieszczenie w domu rzymskim, tynki gipsowe czy cementowo wapienne ]

Tags: , ,

Komantarze do artykulu sa obecnie zamkniete, popros administratora strony o ich otwarcie jesli chcesz wziasc udzial w dyskusji pod artykulem. Kontakt do administracji w zakladce kontakt.(Mozliwe jest rowniez przeslanie propozycji tematow ktore mozemy uwzglednic w nastepnych naszych artykulach, bedziemy wdzieczni za wasze cenne sugestie i postaramy sie je wykorzystac przy kolejnych wpisach.)

Powiązane tematy z artykułem: centralne pomieszczenie w domu rzymskim tynki gipsowe czy cementowo wapienne warunki przyłączenia do sieci gazowej