Meble drewniane
Just another WordPress site

Nowoczesna architektura : Projektowanie w Teheranie / Woronowicz Kalinowski Kus Rewski

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Międzynarodowy konkurs Designing in Teheran ma na celu modernizację irańskiego miasta poprzez połączenie istniejącego obszaru kulturowego z bardziej współczesnym środowiskiem.
Takie otoczenie obejmie wpływy ze świata mody poprzez wprowadzenie nowych obszarów handlu detalicznego.
Konkurs składa się z projektu dwóch wież, Tower A i Tower B, które zapewnią powierzchnię handlową popularnego sklepu odzieżowego United Colors of Benetton.
Jury wybrało trzech zwycięzców dla każdej wieży, a wkrótce zawęzi selekcję do jednego zwycięzcy na wieżę.
Propozycja zespołu autorstwa Grzegorza Witolda Woronowicza, Jakuba Piotra Kalinowskiego, Piotra Kurza i Krzysztofa Rewskiego została wybrana zwycięzcą dla Tower A, próbując stworzyć nowy rodzaj zakupów dla użytkowników na terenie kompleksu.
Więcej szkiców i więcej informacji o zwycięskiej propozycji po przerwie.
Położony na rogu ulicy Salmak i Vali Asr Avenue w Tajrish Square, 1500 m.
część będzie zawierała strukturę 12 poziomów (w tym cztery poniżej poziomów terenu).
Konkurs przedstawia szczegółowe programowanie dla każdego piętra, tak aby poziomy podziemne zapewniały miejsce do parkowania i przechowywania; parter i pierwsze piętro (po 1200 m każdy) muszą być podzielone na 3 lokale komercyjne, a drugie do czwartego piętra (po 900 m każdy) są przeznaczone na pomieszczenia biurowe; piąte i szóste piętra (675 m.
każdy) są przeznaczone dla obiektów biurowych; a siódme piętro (675 m.) będzie mieszkaniem.
Projektanci.
podszedł do projektu jako sposób na stworzenie nie tylko dynamicznego nowoczesnego obszaru sprzedaży detalicznej, ale także możliwość zajęcia się zachowaniami zakupowymi współczesnych użytkowników.
Projektanci zmierzą się ze społeczną przemianą, w jaki sposób nowoczesne powierzchnie handlowe pozbawione są dynamicznej atmosfery panującej na starych rynkach, dzięki żywej paplaninie i przyjaznej atmosferze.
W celu zainspirowania tego samego rodzaju przestrzeni handlowej, przejścia, które funkcjonuje jako.
Wewnętrzna ulica.
biegnie przez budynek.
Dwa zielone obszary, które łączą się z przejściem, nadają przestrzeni bardziej prywatnego charakteru, a także tworzą luksusowe środowisko dla kupujących.
.
Idea przejścia.
Nie jest niczym nowym.
Ale sposób na zakupy jest.
Zmusza klientów do myślenia o innych ludziach w sklepie.
wytłumaczyli architekci.
.
Duży suwak przymocowany do sufitu.
Ubrania wisi na nim.
Jeśli chcesz zobaczyć jakiś przedmiot, musisz przenieść także inne ubrania, aby dostać swoje.
Może to powodować niedogodności dla innych.
Jeśli chcesz tego uniknąć, musisz negocjować z innymi klientami zainteresowanymi tą grupą przedmiotów, w jaki sposób możesz przenieść wszystkie ubrania, aby im nie przeszkadzać.
on dodał.
Forma budynku to współczesne spojrzenie na ziggurat, historyczną ikonę regionu.
Odziana w grawerowane aluminiowe panele inspirowane tradycyjnym perskim decorum, elewacja chroni wnętrze przed przegrzaniem i tworzy dekoracyjny, kompleksowy odcień dla wnętrza.
Na wyższych piętrach, które obejmują biura i miejsca zamieszkania, z tych paneli wykonane są również rolety okienne, dzięki czemu fasada pozostaje ciągła w swojej konstrukcji.
[podobne: bsrzepin, korkuć elbląg, bricoman wilanow ]

Tags: , ,

Komantarze do artykulu sa obecnie zamkniete, popros administratora strony o ich otwarcie jesli chcesz wziasc udzial w dyskusji pod artykulem. Kontakt do administracji w zakladce kontakt.(Mozliwe jest rowniez przeslanie propozycji tematow ktore mozemy uwzglednic w nastepnych naszych artykulach, bedziemy wdzieczni za wasze cenne sugestie i postaramy sie je wykorzystac przy kolejnych wpisach.)

Powiązane tematy z artykułem: bricoman wilanow bsrzepin korkuć elbląg