Meble drewniane
Just another WordPress site

Ze swiata architektury – Przewodnik po aplikacji AD: śledzenie Morpholio

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Przewodnik po architekturze Blogu przedstawi Ci aplikacje internetowe i mobilne, które mogą Ci pomóc jako architekt: wydajność, inspiracja, kreślenie i wiele więcej.
Dziś przedstawiamy Ci Morpholio Trace, intuicyjne narzędzie kreślarskie, które przenosi jedno z najczęstszych narzędzi z naszego biurka na mobilne urządzenie dotykowe: kalkę.
Aplikacja opracowana przez naszych przyjaciół z The Morpholio Project pozwala rysować na obrazach (zaimportowanych z aparatu iPad lub innych źródeł) tak, jakbyś używał kalki kreślarskiej.
Składane menu zapewnia podstawowy zestaw narzędzi (dodawanie kolejnych warstw, wybór z dwóch kolorów, trzy szerokości, zapisywanie), które umożliwiają szkicowanie, przeglądanie i przeglądanie.
Bez fanatycznych facji, tylko to, czego potrzebujesz.
Funkcjonalny minimalizm, którego nie często można znaleźć w wielu aplikacjach, związanych z architekturą twórców Trace a.
Śledzenie, istotne dla każdego projektu lub procesu twórczego, pozwala użytkownikom na natychmiastowe rysowanie na importowanych obrazach lub szablonach tła, warstwowanie komentarzy lub pomysłów w celu generowania natychmiastowych, inteligentnych szkiców, które są łatwe w obiegu.
Testowałem aplikację, która jest dostępna w App Store i było bardzo intuicyjne w użyciu.
Używałem go zarówno z palcami, jak iz piórem Pogo Sketch, i bardzo łatwo było zrobić zdjęcie, nałożyć na niego kalkę, rozpocząć szkicowanie na różnych warstwach i wysłać pocztą elektroniczną.
Aplikacja nie zastąpi dobrej starej kalki technicznej, którą mamy w naszych tablicach, ale raczej rozszerzy jej funkcje i sprawi, że będzie bardziej współpracować.
Więcej informacji od twórców po przerwie.
Trace bada rolę technologii w fazie koncepcyjnej przepływu pracy projektowej za pomocą cyfrowej wersji papieru śladowego i ułatwia komunikację wśród globalnej kultury projektowania.
Śledzenie, istotne dla każdego projektu lub procesu twórczego, pozwala użytkownikom na natychmiastowe rysowanie na importowanych obrazach lub szablonach tła, warstwowanie komentarzy lub pomysłów w celu generowania natychmiastowych, inteligentnych szkiców, które są łatwe w obiegu.
Mój szkic na zdjęciu z British Museum Wziąłem kilka tygodni temu Unikalność śladu jest najbardziej widoczna w dwóch podstawowych trybach.
Jednym z nich jest komunikacja, w której użytkownik może po prostu wyśledzić coś, aby przekazać informacje zwrotne lub przekazać informacje szybko i graficznie.
Drugi to eksploracja pomysłów.
Podłączasz się do pętli sprzężenia zwrotnego, ponieważ iteracyjnie budujesz pomysł, robiąc kilka pasaży. mówi współtwórca Mark Collins.
Oba pozwalają twórczym kulturom zachować koncepcyjne myślenie, jak również krytyczne informacje zwrotne w całym procesie projektowania.
Stworzony przez architektów, Trace odpowiada na szereg pytań o to, w jaki sposób rozprzestrzenianie się kultury urządzeń, sieci społecznościowych i technologii chmurowych zmienia sposób pracy i codziennego łączenia się projektantów.
Przewidywano, że w 2020 roku na świecie będzie 50 miliardów mobilnych połączeń internetowych, co stanowi równowartość siedmiu urządzeń na osobę.
Istotne jest, aby eksperymenty i badania, które wykorzystują moc tych urządzeń i tworzyły narzędzia specjalnie dla dziedziny projektowania i twórczości, następują równolegle z szybkim rozwojem kultury i procesu.
Czas Testowany proces + nowa technologia Jakie są początki pomysłu.
W jaki sposób dzielimy myśli, aby stworzyć generatywny przepływ pracy.
W jaki sposób wykorzystujemy pamięć jako sposób na destylację najważniejszych decyzji.
Ci, którzy kiedykolwiek używali papieru śladowego wiedzą, że tworzone rysunki są unikalne na wiele sposobów.
- Warstwy papieru dosłownie działają jak mózg.
mówi Collins,.
Pozwalają na zapamiętanie (przez retracing) i zapomnienie (przez dodanie nowych warstw)..
Te szkice są zadłużone wobec wielu warstw myśli, z których się rozwijają i z natury stają się rysunkiem, który reprezentuje sumę twoich najważniejszych idei.
mówi współtwórca Jeffrey Kenoff.
.
Dla każdej kultury twórczej, rysowanie na śladzie jest tylko innym aktem, służącym jako narzędzie do generowania pomysłów, przekazywania informacji zwrotnej i pozwalania prawdziwie myśleć swobodnie.
Inne ewolucje w kulturze projektowania W świecie architektury ślady mogą być postrzegane jako antidotum na dominujący proces projektowania oparty na modelu cyfrowym, w tym modelowanie parametryczne i BIM (Building Information Modeling).
Łatwość tworzenia zautomatyzowanych lub opartych na danych modeli może prowadzić do ominięcia kluczowych etapów procesu koncepcyjnego, szczególnie jeśli jest to zdecydowanie zbyt szczegółowe, o wiele za wcześnie.
Narzędzia projektowe powinny hamować swobodę i elastyczność.
coś, co większość narzędzi CAD może osiągnąć.
Celem Projektu Morpholio jest tworzenie oprogramowania, które otwiera eksplorację i ładuje kreatywny mózg, utrzymując ciągłe strumienie cennych informacji zwrotnych.
.
Nacisk kładziony jest na procesy projektowe, które są refleksyjne i koncepcyjne, a jedynie iteracyjne.
mówi współtwórczyni Anna Kenoff.
Trace twierdzi, że warto pobierać szkice z programu CAD
[patrz też: jak obliczyć schody, nowiny jeleniogórskie, okucia maco ]

Tags: , ,

Komantarze do artykulu sa obecnie zamkniete, popros administratora strony o ich otwarcie jesli chcesz wziasc udzial w dyskusji pod artykulem. Kontakt do administracji w zakladce kontakt.(Mozliwe jest rowniez przeslanie propozycji tematow ktore mozemy uwzglednic w nastepnych naszych artykulach, bedziemy wdzieczni za wasze cenne sugestie i postaramy sie je wykorzystac przy kolejnych wpisach.)

Powiązane tematy z artykułem: jak obliczyć schody nowiny jeleniogórskie okucia maco